کورین

همان سنگ مصنوعی (ُSolid Surface) می باشد. سنگ های مصنوعی کورین پوشش های 100% کریلیک دارند که دامنه وسیعی از ویژگی ها را شامل می شوند.

1) یکپارچگی و بدون درز بودن در کلیه محلهای اتصال همراه با رنگ های متفاوت
2) مقاومت در برابر ضربه و حرارت بالا
3) ضد لک، ضد آب، ضد رنگ، ضد جرم و آنتی باکتریال
4) قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی
5) مقاومت در برابر اسیدهای آزمایشگاهی
6) قابلیت طراحی و فرم پذیری
7) قابلیت بریده شدن، خم دادن، سوراخ کاری و …

صفحه کورین در مکان های متعددی از جمله آشپزخانه، روشویی، مکان های اداری و تجاری، بیمارستان و آزمایشگاه ها استفاده می شوند.

کوارتز

کوارتز از جمله سنگ های مهندسی نامیده می شود که دارای مقاومت بالاتری نسبت به کورین می باشد و این امر باعث می شود که برابر خط و خش بسیار مقاوم بوده و می توان آن را به عنوان سطوح ضد خش نام برد، از جمله معایب کوارتز می توان به وجود درز قسمت اتصال دو صفحه سطح کوارتز اشاره نمود.

نود و سه درصد صفحات کوارتز را سیلیس تشکیل داده است.این ماده یکی از سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی است که درجه سختی آن 7 است (درجه سختی الماس 9 است).

سیلیس به صورت پودر میکرونیزه دانه بندی های ریز و نوعی رزین مخصوص طی فرآیند تولید تبدیل به سنگی یکپارچه می گردد. بدین ترتیب با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته , خواص سیلیس به محصول منتقل شده و موجب می گردد سنگ کوارتز در برابر خراش سائیدگی و ضربه مقاومت بالایی داشته باشد.به دلیل عدم وجود خلل و فرج درسنگ کوارتز , امکان رشد و تکثیر باکتری و میکروب مخصوصا در مکان های مرطوب وجود ندارد و از اینرو صفحات کوارتز را آنتی باکتریال می نامند.

از دیگر مشخصه های سنگ مهندسی کوارتز می توان به وزن کم و مقاومت بالای کوارتز اشاره نمود.

صفحات روکش فرمیکا: اچ پی ال(HPL)

فرمیکا با اسم اختصاری (high pressus laminate) ورقه ای است مرکب از چندین لایه ساخته شده از الیاف همانند کاغذ آغشته به رزین های عمل کننده در گرما سخت که تحت تاثیر حرارت و فشار ۵ مگا پاسکال به هم چسبیده باشند . که در ساخت ورق های فرمیکا یا همان اچ پی ال از کاغذ کرافت و کاغذ دکوراتیو و رزین فنلیک و رزین ملامین استفاده می شود.

MDF

مخفف (medium density fiber board)وزن بصورت معمول بین ۷۰۰ تا ۸۵۰ کیلوگرم برمترمربع است از تحت فشارقراردادن مخلوط چسب وذرات چوب (ضایعات چوب)توسط پرس تولید میشود. نوع افزودنیهای چسب وهمچنین میزان و شکل پرس دراین پروسه نوع وخصوصیات فراورده نهایی را تعیین میکند.

04
02
03
01