انواع کابینت های آشپزخانه، چوبی، فلزی، و یا آلومینیوم، همه زیبایی های خاص خود را دارند و بسته به نوع طراحی آنها، می توانند برای هر سبک خانه ای به کار بروند، اما در سالهای اخیر استفاده از کابینت های ام دی اف بسیار رواج پیدا کرده است، روکش های زیبای آنها، می تواند جلوه ای خاص به آشپزخانه شما بدهد.

این ترکیب در برابر رطوبت هوا مقاوم است و آسیب زیادی نمی بیند و به همین علت کاربرد آن در محیط آشپزخانه که هنگام آشپزی رطوبتش بالا می رود، منطقی و مناسب به نظر می رسد.

تمامی بدنه و اجزای کابینت داخل کارخانه ساخته می شود و پس از اتمام ساخت به محل پروژه آورده شده و نصب می گردد.

از نمونه کار های شرکت سپهران ساخت کابینت تمام ام دی اف، کابینت بدنه ام دی اف و درب ها از جنس هایگلاس و همچنین صفحه روی کابینت از جنس کورین یا کوارتز می باشد که در نمونه کارهای آشپزخانه ما می توانید مشاهده نمایید.

تیم سپهران کابینت آشپزخانه شما را نورپردازی می نماید و تمامی چراغ های ال ای دی آن و همچنین هود آشپزخانه را کنترلی می نماید.

از دیگر فعالیت های شرکت سپهران تعویض درب کابینت ام دی اف با های گلاس، تعویض درب کابینت آب خورده، تعمیر کابینت، تعمیر جای لولای کابینت و اضافه کردن طبقات داخل کابینت می باشد.
کابینت ها به طور کلی به دو نوع تقسیم می شوند:

کابینت کلاسیک و کابینت مدرن

از آنجایی که کابینت ها در دکوراسیون آشپزخانه مهمترین قسمت دکوراسیون هستند و انتخاب درست آنها مهمترین قدم در طراحی آشپزخانه است، دانستن در مورد کابینت ها موضوع مهمی میباشد.

null

کابینت کلاسیک

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید

null

کابینت مدرن

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید

null

رویه ها

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید

null

یراقالات

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید

انتخاب کابینت مناسب

کابینت بخش مهم و قابل توجه هر آشپزخانه ای است. کابینت ها را می توان به دلایل مختلف دارای این اهمیت دانست. برای مثال جادار بودن کابینت و گنجایش مناسب آن برای ابزار و وسایل آشپزخانه یکی از مواردی است که این بخش آشپزخانه را به یکی از قسمت های مهم آن تبدیل می کند. از دیگر معیارهای مهم انتخاب کابینت می توان به کیفیت مواد اولیه، ضد خش و ضد آب بودن اشاره کرد.
البته علاوه بر جادار و مناسب بودن اندازه و فضای داخلی کابینت خانگی یا کابینت صنعتی زیبایی و ظاهر مناسب آن نیز دارای اهمیت است. ظاهر زیبا و مناسب برای کابینت های خانگی مورد استفاده در آشپزخانه ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و همین باعث شده است تا مواد اولیه ی به کار برده شده در این نوع کابینت از تنوع بسیار بیشتری برخوردار باشد. این تنوع در کابینت های مختلف فقط به مواد اولیه محدود نمی شود بلکه طرح آشپزخانه های متفاوت با اندازه و ساختارهای گوناگون باعث ایجاد تفاوت در ساختار و نوع ساخت کابینت می شود.

کابینت ها انواع مختلفی بر اساس جنس بدنه و حتی جنس در یا رویه ی خود دارند که هرکدام به دلیل خاصی متفاوت اند و هزینه ی خاصی را نیز دربر خواهند داشت. در گذشته کابینت های فلزی در اکثر آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گرفتند. چهارچوب و بدنه ی این کابینت ها و همچنین در این کابینت نیز فلزی بودند، در گذر زمان کابینت های چوبی مورد استفاده ی بیشتری قرار گرفتند البته در ابتدای امر کابینت هایی با چهارچوب فلزی و درهای چوبی استفاده می شدند و سپس استفاده از کابینت با چهارچوب چوبی نیز رواج پیدا کرد.
مشکلات و معایبی که کابینت فلزی قدیمی ایجاد می کرد باعث شد تا جایگزین های زیباتر آن به سرعت جایگاه خود را پیدا کرده و طرفداران آنها روز به روز افزایش یافت، جایگزین هایی که به سبب جذابیت های بیشتر و امکانات خوبی که ارائه می دادند سهم بازار بیشتری پیدا کردند. کیفیت ساخت بیشتر و خواصی همچون ضد آب یا ضد خش بودن از قابلیت هایی است که توجه مصرف کننده ی این محصول را به خود جلب می کند.

کابینت های تمام چوب
کابینت های تمام چوب برای آشپزخانه های کلاسیک بسیار مناسب هستند نمای جذاب و زیبا در کنار کیفیت مناسب از جمله مسائلی است که باعث تکمیل یک آشپزخانه ی کلاسیک پرطرفدار می شود. از معایب این کابینت ها می توان به بالاتر بودن هزینه و زمان آماده سازی و نصب آن اشاره کرد.

کابینت های ام دی اف
از دیگر انواع کابینت های پرطرفدار می توان به کابینت های ام دی اف اشاره کرد. تنوع رنگ و قابلیت سازگاری این نوع کابینت با دیگر اجزای آشپزخانه باعث شده است تا سبک دیگری از کابینت های پرطرفدار تولید شود کیفیت خاص این کابینت ها و مقاومت آنها در برابر رطوبت باعث شده تا قرار گرفتن این محصول در آشپزخانه و مقاومت آن سبب محبوبیت این کالا شود. ام دی اف در برابر حرارت مقاوم بوده و عایق مناسبی در برابر صدا نیز می باشد.

کابینت های هایگلاس
کابینت های هایگلاس نوع خاصی از ام دی اف هستند که این کابینت را پوشش خاص و شفاف شیشه مانندی به نام پلگسی گلاس پوشیده شده است. از جمله مزایای قابل ذکر این محصول کیفیت خاص آن و و ضد خش و ضد آب بودن آن است همچنین تنوع بسیار زیاد این محصول در رنگ های مختلف از دلایلی ست که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

لولاهای کابینت
از جمله نکاتی که در انتخاب یک کابینت بسیار موثر است لولاهای کابینت است که برای این محصول استفاده می شود. لولاهای مختلف در بازار وجود دارد که به روش های متفاوت برای هرنوع کابینت قابل استفاده هستند نوع نصب و استفاده ی هر کدام از این محصولات، نحوه قرار گرفتن آن بر رو کابینت های مختلف، کیفیت ساخت آن ها و … از مواردی است که باعث می شود در مجموع یک نوع کابینت مورد توجه مخاطب قرار گیرد در کنار مزایایی همچون ضد خش بودن و یا ضد آب بودن کابینت این مورد نیز حائز اهمیت است. در آشپزخانه به علت رطوبت بالای محیط و همچنین وجود ابزار تیز گوناگون آشپزی که امکان ایجاد خط و خش بر روی سطح کابینت وجود دارد استفاده از کابینت های ساخته شده با مواد اولیه ی ضد خش و ضد آب بسیار اهمیت دارد.
این روزها به دلیل محبوبیت آشپزخانه های اپن و نمایان بودن بخش های مختلف آشپزخانه مخصوصا کابینت ها از دیگر بخش های خانه زیبایی و ظاهر جذاب آشپزخانه مورد توجه قرار گرفته است اگر در گذشته نوع چیدمان مبل یا دیگر اجزای سالن، پذیرایی و … مهم بود در حال حاضر نوع چیدمان و محصولاتی که در آشپزخانه ها استفاده می شود نیز بسیار مهم است و باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

کابینت های صنعتی نیز از جهات و جنبه های مختلفی دارای اهمیت هستد که با کابینت های آشپزخانه متفاوت اند برای مثال زیبایی ظاهری این کابینت ها از بحث های کم اهمیت هستند ولی کیفیت ساخت این کابینت ها و همچنین کیفیت مواد اولیه از نکات مهم به حساب می آیند.